sobota, 2 grudnia, 2023

Trzeci konkurs Wirtualnego Instytutu Badawczego (WIB)

Data:

Udostępnij przez:

Konkurs ma na celu finansowanie innowacyjnych projektów badawczych w obszarze biotechnologii medycznej. Pula środków wynosi 380 mln zł. Podmiotem, który zarządzaja konkursem jest Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii z Wrocławia.

W trzeciej edycji konkursu WIB, udział mogą wziąć naukowcy z różnych obszarów biotechnologii medycznej z zastosowaniami terapeutycznymi. Tym razem nie tylko z onkologii jak było to warunkim w poprzednich konkursach. Ideą projektu jest rozwijanie innowacyjnych produktów i technologii, które wspierają polską gospodarkę. Wszystkie aplikacje są poddawane weryfikacji formalnej, a następnie ocenie merytorycznej. Oczekiwane są innowacyjne produkty i technologie z potencjałem komercjalizacyjnym.

Rozpoczęcie ocen zależy od liczby zgłoszonych projektów. Wstępnie planowane są na przełomie 2023 i 2024 roku. Z kolei rekrutacja ekspertów trwa od 4 sierpnia do 30 września 2023 r. 

Przyznane środki z konkursu mogą służyć do finansowania badań naukowych w obszarze biotechnologii medycznej oraz komercjalizacji wyników i know-how zespołów badawczych. Program pozwala na sfinansowanie do 100% kosztów realizacji zadań badawczych.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY