czwartek, 30 listopada, 2023

Tydzień Godnego Porodu w USK we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

14 – 19 maja 2023 r. po raz trzeci odbędzie się w Polsce Tydzień Godnego Porodu. To cykl bezpłatnych wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rodzić po Ludzku. Tegoroczna edycja będzie poświęcona pierwszemu kontaktowi rodziców z noworodkiem, który jest niezwykle ważny dla zdrowia dziecka i jego rodziny. Największym ośrodkiem we Wrocławiu organizującym Tydzień Godnego Porodu jest USK przy ul. Borowskiej.

Międzynarodowy Tydzień Godnego Porodu to cykl wydarzeń po raz pierwszy zainicjowany w 2004 r. przez francuskie stowarzyszenie non-profit Alliance française pour l’accouchement respekté (AFAR). Od 2011 r. jego koordynację powierzono Europejskiej Sieci Stowarzyszeń Porodowych (ENCA), której częścią jest Fundacja Rodzić po Ludzku.

Tegoroczne aktywności przygotowane w USK we Wrocławiu mają przede wszystkim podkreślać moc pierwszego nieprzerwanego kontaktu. Skóra do skóry, tuż po porodzie.

14 maja (niedziela)

11:00 „Laktacja – co musisz wiedzieć zanim urodzisz” oraz „Chustonoszenie na dobry początek – zapoznanie się z chustami i nosidłami” Położna Marlena Baran
13:30 „Wszystko co musisz wiedzieć o znieczuleniach – spotkanie z lekarzem anestezjologiem” dr Jacek Zwierzchowski

15 maja (poniedziałek)

17:30 „Rola osoby towarzyszącej w porodzie oraz okresie okołoporodowym” oraz „Porodówka na dzień dobry – sesja pytań i odpowiedzi” Położna Karolina Nadzieja Wrońska

16 maja (wtorek)

17:30 „O wadze pierwszego kontaktu” oraz „Porodówka na dzień dobry – sesja pytań i odpowiedzi” Położna Małgorzata Szymańska

17 maja (środa)

17:30 „Co możesz zrobić, by zmniejszyć odczuwanie skurczów porodowych? O naturalnych metodach łagodzenia bólu” Położna Wiktoria Jonderko

18 maja (czwartek)

16:00 „Zwiastuny porodu” Położna Monika Słowikowska

17:30 „Cięcie cesarskie – fakty i mity” Położna Danuta Sahaj, Położna Katarzyna Adamczyk

19 maja (piątek)

16:00 „Pierwsze kroki w macierzyństwie – jak zadbać o siebie” Położna Karolina Kwiatkowska
17:15 „Praktycznie o połogu” Położna Aleksandra Fortunko

Serdecznie zapraszamy kobiety w ciąży i osoby bliskie do udziału w spotkaniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Spotkania odbędą się w Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213, bud. FA, IIIp. sala seminaryjna 4.32.

Źródło: USK Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY