poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Ulica Przemysłowa w Polkowicach do przebudowy

Data:

Udostępnij przez:

Władze Polkowic podpisały umowę na przebudowę ulicy Przemysłowej, która łączy dwie największe kopalnie na terenie miasta. Droga zostanie gruntownie zmodernizowana, a jej szerokość zostanie zwiększona.

Prace obejmą 2,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z ulicą H. Dąbrowskiego do ulicy Polnej. W ramach inwestycji zostanie położona nowa nawierzchnia, a także wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa. Wykonawcą inwestycji jest głogowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Natomiast prace mają ruszyć na przełomie września i października i potrwają około 18 miesięcy. Koszt inwestycji to blisko 22 mln zł, z czego prawie cała kwota pochodzi z pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych, a konkretnie z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Przebudowa ulicy Przemysłowej to jeden z elementów programu burmistrza Polkowic „Bezpiecznie na szychtę”. Program obejmuje w sumie pięć odcinków dróg znajdujących się w granicach miasta, kluczowych dla bezpieczeństwa dojazdu do najważniejszych górniczych miejsc pracy.

W ramach programu od kilku miesięcy gotowe jest rondo oraz fragment ulicy Kopalnianej, prowadzącej do Zakładów Górniczych „Polkowice”. Na etapie projektowania jest przebudowa ulicy Górniczej w Sobinie, prowadzącej do Stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Nowa, bezpieczna i komfortowa ulica Przemysłowa to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polkowic, a szczególnie dla górników i ich rodzin.

Źródło: UG Polkowice

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY