poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu wybuduje Zintegrowane Centrum Pediatryczne

Data:

Udostępnij przez:

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu rozpoczyna budowę Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego (ZCP). Inwestycja ma kosztować ponad 223 mln zł, z czego ponad 201 mln zł pochodzić będzie z Funduszu Medycznego.

Centrum będzie się mieścić w nowym pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni prawie 17 tys. m2, zlokalizowanym w sąsiedztwie Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

ZCP będzie przeznaczone dla najmłodszych pacjentów z regionu i całej Polski. Będzie zapewniać kompleksowe i specjalistyczne leczenie w obszarze pediatrii w najwyższym standardzie udzielanych świadczeń.

Spełniamy marzenia – podkreślił rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prof. Piotr Ponikowski przypomniał, że idea narodziła się wiele miesięcy wcześniej. Wypracowana koncepcja została wpisana w projekt, który uzyskał bardzo wysoką ocenę komisji konkursowej. – Cieszę się, że dziś zamykamy część formalną. Nie zawiedziemy oczekiwań. Dla nas najważniejszym, finalnym momentem, będzie ten, kiedy w nowoczesnym centrum pediatrycznym przyjmiemy pierwszego pacjenta. Wrocław zasługuje na inwestycję tej skali, wierzę, że będzie ona dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pierwszą z wielu – zaznaczył rektor Ponikowski.

W centrum znajdą się między innymi:

  • około 140 wieloprofilowych łóżek,
  • kilka specjalistycznych poradni,
  • pracownie diagnostyczne,
  • oddział obserwacyjno-zakaźny.

Budowa nowego ośrodka pozwoli także na rozszerzenie działalności USK. Unikatowym w skali regionu będzie obszar pediatrii metabolicznej i genetyki klinicznej, które będą stanowić zintegrowane centrum chorób rzadkich. W projekcie uwzględniono również znaczne poszerzenie działalności w zakresie dziecięcej kardiologii interwencyjnej.

Nowe centrum pediatryczne będzie w każdym szczególe dostosowane do nowej koncepcji leczenia, według której dziecko ma przebywać w szpitalu dokładnie tak długo, jak to konieczne jedynie ze wskazań medycznych.

Centrum będzie otwarte dla pacjentów w 2027 roku.

Źródło: USK Wrocław

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY