czwartek, 30 listopada, 2023

Urodzinowy program pełen filmowych wrażeń

Data:

Udostępnij przez:

Kino Nowe Horyzonty świętuje 11 lat wspólnych emocji, festiwalowych odkryć, spotkań i rozmów. Wszystkich miłośników kina zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia, które przygotowano w ramach urodzinowego programu.

W środę, 30 sierpnia, świętowanie rozpocznie się specjalnym wydaniem Akademii Kina Światowego. Wyjątkowym gościem będzie krytyk filmowy Michał Oleszczyk, który zabierze widzów w podróż po świecie westernów Sergio Leone.

We czwartek, 31 sierpnia, to czas na wspólne świętowanie w rytmie najgłośniejszych tytułów ostatnich miesięcy. Bilety w przyjacielskich cenach: 15 zł za normalny i 11 zł za bilet z Kartą Przyjaciela Kina. Na ekranie zobaczycie kultowe dzieło Wong Kar Waia – „Chungking Express”, oscarowy powrót Brendana Frasera – „Wieloryb”, najbardziej szaloną historię o multiwersach miłości – „Wszystko wszędzie naraz” oraz gęsty jak parna miejska noc film Aliego Abbasiego – „Holy Spider”.

W piątek, 1 września, to czas na jeden z ulubionych filmów nowohoryzontowej publiczności. „Tamte dni, tamte noce” Luki Guadagnina przeniosą was w świat pełen erudycji, kontemplacji piękna i silnych wzruszeń.

Z kolei w sobotę, 2 września, odbędzie się spotkanie z legendą polskiego kina – Danielem Olbrychskim. Mistrz pierwszoplanowych kreacji, wyrazistych ról drugoplanowych i barwnych epizodów opowie o swojej filmowej drodze. Na ekranie zobaczymy nagrodzony Oscarem i Złotą Palmą film „Blaszany bębenek”.

Natomiast w niedzielę, 3 września, obejrzymy „Marcel Muszelka w różowych bucikach” – przebój od studia A24, który już wzbudził zachwyty na festiwalach, teraz wraca na wrocławski ekran.

Szczegółowy program i bilety dostępne są na stronie kinonh.pl.

Źródło: KNH

NAJNOWSZE

POLECAMY