czwartek, 30 listopada, 2023

W maju startuje sezon letni na kortach tenisowych

Data:

Udostępnij przez:

W tym roku aż 18 kortów tenisowych zostanie udostępnionych wrocławianom do gry w tenisa. Każdy kort to prawie 600 metrów kwadratowych. Łącznie daje to ponad hektar powierzchni, który po zimie przeszedł niezbędne prace pielęgnacyjne.

Spółka Spartan zarządza obiektami sportowo-rekreacyjnymi we Wrocławiu. W swojej szerokiej ofercie posiada obiekty tenisowe, które jak co roku z końcem kwietnia szykuje do otwarcia.

Mamy spore doświadczenie w prowadzeniu kortów tenisowych we Wrocławiu. W trzech naszych obiektach tenisowych, przy ul. Spiskiej (8 kortów), Pułtuskiej (7 kortów) i Lubińskiej (3 korty), pod koniec kwietnia czeka nas zawsze sporo pracy. Po zimie korty ziemne wymagają generalnej renowacji, która pozwala na profesjonalne przygotowanie nawierzchni, aby służyła wszystkim miłośnikom gry w tenisa do końca sezonu. Prace te polegają na wyczyszczeniu kortów z liści, igliwia czy mchu, odświeżeniu wierzchniej warstwy kortu, zruszeniu, wyrównaniu i utwardzeniu nawierzchni. Na koniec pozostaje ogólna kosmetyka kortów, poprawienie linii plastikowych wyznaczających strefę grania i montaż osprzętu – mówi prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan Dariusz Kowalczyk.

Kort ceglasty, częściej określany mianem ziemnego, pokryty jest mączką ceglaną. Ona nadaje mu charakterystyczną, czerwoną barwę. To najbardziej popularna nawierzchnia w Polsce. Wszystkim amatorom gry w tenisa kojarzy się z wiosną, latem i tym charakterystycznym pomarańczowo-ceglastym kolorem. 

fot. WCT Spartan
fot. WCT Spartan

Na tego typu nawierzchni gra się wolniej, ponieważ piłka po zetknięciu z szorstkim podłożem odbija się z mniejszą prędkością, ale za to wysoko. Daje to więcej czasu na dobiegnięcie do piłki oraz odpowiednie ustawienie się do odbicia. Mączka umożliwia wykonywanie tzw. poślizgów.

Tenis staje się coraz bardziej popularny we Wrocławiu. Na wzrost zainteresowania wpływ mają odnoszone w nim sukcesy naszych reprezentantów, takich jak Iga Świątek czy Hubert Hurkacz, który rozpoczynał swoją karierę we Wrocławiu, m.in. na kortach przy ul. Pułtuskiej.

Źródło: WCT Spartan

NAJNOWSZE

POLECAMY