sobota, 2 grudnia, 2023

Wakacje z mistrzami – przegląd filmów

Data:

Udostępnij przez:

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na cykl „Wakacje z mistrzami”, który odbędzie się przez cały lipiec i sierpień. Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć filmy, które zdobyły uznanie krytyków i nagrody na najważniejszych festiwalach.

„Podejrzana” – tajemniczy thriller Park Chan-wooka otworzy przegląd. Nie zabraknie również wcześniejszego hitu tego reżysera, „Służącej”. Zobaczymy również dzieła Wong Kar Wai, jednego z największych mistrzów kina, który jest znany ze swojego niepowtarzalnego stylu wizualnego. Pokazane zostaną jego najważniejsze filmy, takie jak „Chungking Express” – fascynująca i zagadkowa opowieść o spotkaniu w tłumie oraz „Spragnieni miłości”, zmysłowe arcydzieło o nieodwzajemnionych pragnieniach i samotności.

Wakacje z mistrzami zabiorą nas również na północ. Program letniego przeglądu będzie obejmować najnowsze skandynawskie przeboje, takie jak „W trójkącie”, „Na rauszu” i „Najgorszy człowiek na świecie”. Nie zapomnimy również o klasyce w wykonaniu Ingmara Bergmana – jednego z najbardziej bezkompromisowych i wizjonerskich twórców światowego kina. Przedstawione zostaną mniej znane tytuły z początkowego okresu twórczości tego szwedzkiego reżysera.

Nie możemy zapomnieć o polskich mistrzach. Podczas przeglądu na dużym ekranie zobaczymy „Popiół i diament” – ikoniczny film Andrzeja Wajdy, a także trzy filmy Jerzego Skolimowskiego. Oprócz nominowanego do Oscara „IO”, powrócimy do debiutanckiego filmu Skolimowskiego, „Rysopisu”, oraz jego drugiej produkcji „Walkower”, będącej studium psychologicznym młodego pokolenia.

Przegląd Wakacje z mistrzami potrwa od 3 lipca do 31 sierpnia.

Źródło: KNH

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY