piątek, 1 grudnia, 2023

Wielka Wrocławska na Partynicach | Święto wyścigów konnych

Data:

Udostępnij przez:

Już w niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Wielka Wrocławska.

Wielka Wrocławska to coroczne święto wyścigów konnych na Partynicach. To druga najważniejsza gonitwa przeszkodowa w Europie po Wielkiej Pardubickiej. W programie znajdziemy aż 9 emocjonujących gonitw. 

Gonitwa rozpocznie się paradą, w której udział weźmie dyrektor Jerzy Sawka. Na tegorocznym wydarzeniu zobaczymy również Piotra Mazurka, mistrza Polski w powożeniu, który poprowadzi czterokonny zaprzęg. Do parady dołączą konny oddział Straży Miejskiej, sekcja woltyżerów i dzieci z hobby horse.

W dniu wyścigów nie zabraknie także fascynujących pokazów. La Pattat Horse Show zaprezentuje spektakl jeździecki z udziałem hiszpańskich i lipicańskich koni oraz artystów z Europy. Trenerka andaluzyjskich ogierów, Blanka Satora, stworzy wyjątkowe widowisko łączące polską i hiszpańską kulturę. Woltyżerzy z Partynic i młodzi artyści cyrkowi z Tanzanii również zaprezentują się publiczności.

W programie nie zabraknie również konkursów jak „Wyścigowa elegancja w stylu retro”. To część święta wyścigów konnych i jubileuszowa, dziesiąta edycja skierowana do eleganckich par w dowolnej konstelacji. Warunkiem jest elegancka kreacja w stylu retro, sfotografowana na tle ścianki konkursowej. Nagrody wręczy Prezydent Wrocławia.

Dla dzieci i młodzieży przewidziane są przejażdżki na kucykach oraz zabawa w Hobby Horse. Wrocławska Liga Hobby Horse to emocjonujące zawody przeszkodowe na drewnianych koniach. Ponadto, będzie można zwiedzić stajnie i poznać świat koni z przewodnikiem.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:30 i potrwa do godz. 19:00, wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów

NAJNOWSZE

POLECAMY