poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Wild Run 2023 – biegnij dla zwierząt

Data:

Udostępnij przez:

Rozpoczęły się zapisy na siódmą edycję Wild Run – Dzikiego Biegu, który odbędzie się 8 października. To unikalne wydarzenie organizowane jest przez Fundację ZOO Wrocław – DODO oraz zoo.

Wild Run to bieg charytatywny, którego celem jest wsparcie ochrony zwierząt. Każdego roku cel zbiórki był inny – ubiegłej jesieni podczas Wild Run zebraliśmy rekordową kwotę ok. 82 tys. zł na ochronę zwierząt Azji. Dochód z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na ratowanie zagrożonych wyginięciem gatunków Afryki. 

Chętni mogą wziąć udział w biegu osobiście lub wirtualnie. Zebrane środki pomogą m.in. oryksom, lemurom katta, pingwinom przylądkowym, manatom afrykańskim oraz żółwiom w Afryce Zachodniej i na Madagaskarze. 

Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km, a biegi towarzyszące dla dzieci na dystansach 1 km i 200 m. Po biegu na uczestników czeka posiłek regeneracyjny i woda, a także stoiska partnerów w miasteczku biegowym. Rejestracja na stronie www.wildrun.eu. 

Źródło: ZOO Wrocław

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY