poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Wizyta laureata Nagrody Nobla na Politechnice Wrocławskiej

Data:

Udostępnij przez:

7 listopada 2023 r. Politechnikę Wrocławską odwiedzi prof. Ferenc Krausz, światowej sławy fizyk, laureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

W ramach wizyty prof. Krausz wygłosi otwarty wykład „Attosecond Science: From Speeding Up Electronics to Probing Human Health”. Wykład odbędzie się o godz. 13.15 w budynku D-20, ul. Janiszewskiego 8.

Wcześniej prof. Krausz odwiedzi nowe laboratorium laserowe, które powstaje na Politechnice Wrocławskiej we współpracy z Instytutem Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium.

Prof. Ferenc Krausz jest dyrektorem Instytutu Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium. Wraz z prof. Anne L’Huillier i prof. Pierrem Agostinim został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za utworzenie nowych narzędzi do badania świata elektronów wewnątrz atomów i cząsteczek. Ponadto jest znany z badań nad ultrakrótkimi impulsami laserowymi. Aktualne prace prof. Krausza obejmują wykorzystanie ultrakrótkich impulsów laserowych w badaniach biomedycznych.

Wizyta prof. Krausza na Politechnice Wrocławskiej to wydarzenie o międzynarodowym znaczeniu. Jest to okazja do poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinie fizyki i medycyny oraz do nawiązania współpracy naukowej między Polską a Niemcami.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY