piątek, 1 grudnia, 2023

Wracają wyścigi konne na Partynicach

Data:

Udostępnij przez:

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, po blisko dwumiesięcznej przerwie, wyścigi konne wracają na Partynice.

Ponad 70 koni będzie rywalizować w ośmiu gonitwach. Sześć z nich zostanie rozegranych na dystansach płaskich, natomiast pozostałe dwie to międzynarodowe gonitwy płotowe. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dodatkowe, w tym prezentacje broni historycznej, umundurowania oraz szereg innych wydarzeń.

Siódmy dzień sezonu 2023

Tradycyjna przerwa po pierwszej części sezonu wyścigów konnych na Partynicach dobiegła końca. Sezon drugiej części inauguruje siódmy dzień wyścigowy, który odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia. W programie zaplanowano osiem emocjonujących gonitw: sześć na dystansach płaskich i dwie międzynarodowe gonitwy płotowe. Na torze zobaczymy ponad 70 koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej, rywalizujących w towarzystwie czołowych jeźdźców, w tym liderów czempionatu.

Atrakcje pułków ułańskich

W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, na Partynicach pojawią się pułki ułańskie. W sobotę i niedzielę, 12-13 sierpnia, będzie można zobaczyć 30 jeźdźców z 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich oraz 19 Pułku Ułanów Wołyńskich. Przygotowano wiele atrakcji, w tym prezentacje broni historycznej, repliki szabel i lanc, historyczne mundury oraz wykłady o tradycjach kawalerii.

Relaks i aktywność

Dla tych, którzy chcą spędzić sobotę w bardziej spokojny sposób, organizatorzy przygotowali warsztaty jogi o godzinie 12:00. Na terenie zielonym przed trybuną główną będzie można wziąć udział w sesji jogi prowadzonej przez doświadczoną nauczycielkę Aleksandrę Michałek. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki na kucach oraz możliwość zwiedzania stajni pod opieką przewodnika.

Wszystkich miłośników wyścigów konnych zapraszamy na Partynice w sobotę od godziny 12:00. Wstęp wolny.

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów

NAJNOWSZE

POLECAMY