poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Wrocław Korean Film Festival – 16 tytułów dla miłośników azjatyckiego kina

Data:

Udostępnij przez:

W dniach 17-24 listopada w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejna edycja Wroclaw Korean Film Festival. W programie znalazło się 16 tytułów, w tym film otwarcia „Pajęczyna” Kima Jee-woona.

„Pajęczyna” to opowieść o reżyserze, który próbuje zmienić zakończenie swojego filmu. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku. W roli głównej występuje Song Kang-ho, znany z takich filmów jak „Parasite” czy „Baby Broker”.

W ramach retrospektywy filmów Kima Jee-woona zaprezentowany zostanie także jego „Słodko-gorzkie życie” – opowieść noir o tym, że czasami danie szansy miłości może przewrócić cały świat do góry nogami. Miłośnicy mroczniejszych klimatów ucieszy legendarny horror „Opowieść o dwóch siostrach”, a także „Ujrzałem diabła” – zrealizowane z rozmachem kino zemsty z udziałem charyzmatycznego Choia Min-sik, odtwórcy głównej roli w „Oldboyu”.

Kontynuacje koreańskich hitów

Podczas festiwalu widzowie zobaczą również kontynuacje koreańskich hitów takich jak „Bezkarni: Sytuacja bez wyjścia” z nieugiętym detektywem Ma Seok-do czy „Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady” z policyjnym duetem oficera z Korei Północnej oraz jego kolegi z Korei Południowej, których łączy wspólne śledztwo.

Kino artystyczne

W programie nie zabraknie też reprezentacji kina artystycznego. Nowy obraz Hong Sang-soo „Patrząc w wodę” to przepiękny film o… robieniu filmów, ale także o życiu, snuciu opowieści i szukaniu sensu. Dla wielu seansem obowiązkowym będzie też „Dokąd chciałabyś pojechać?” Kim Hee-jung, koreańskiej reżyserki po łódzkiej filmówce.

Szczegółowy program Wroclaw Korean Film Festival 2023 oraz informacje o biletach dostępne są na stronie: www.kinonh.pl/cykl.s?id=965

Źródło: KNH

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY