poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Wrocław Logistics South Hub – największy kompleks przemysłowo-logistyczny na Dolnym Śląsku

Data:

Udostępnij przez:

Panattoni Development Company, lider rynku przemysłowego w Europie, rozbudowuje kompleks przemysłowo-logistyczny w Magnicach pod Wrocławiem.

Docelowo Wrocław Logistics South Hub będzie zajmować blisko ćwierć miliona m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej.

Grupa RB, lider w zakresie usług inżynieryjnych i projektowych, wspiera Panattoni w kompleksowej obsłudze inwestycji. Firma odpowiada za opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego inwestycji zgodną z oczekiwaniami Inwestora i obowiązującymi przepisami.

W pierwszym etapie, który zakończy się w 2024 roku, wybudowana zostanie hala o powierzchni 120 000 m2. Drugi etap, który potrwa do 2025 roku, obejmie budowę kolejnych 127 000 m2 powierzchni.

Inwestycja będzie realizowana z zastosowaniem nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie zużycia wody, energii oraz zmniejszenie emisji CO2. Dzięki temu kompleks uzyska prestiżową certyfikację BREEAM na poziomie Excellent.

Kompleks zlokalizowany jest w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia. Dogodna lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych, co będzie istotne dla najemców, którzy planują prowadzenie działalności w zakresie magazynowania, logistyki czy e-commerce.

Wrocław Logistics South Hub to największa inwestycja Panattoni w województwie dolnośląskim. Inwestycja stworzy nowe miejsca pracy i przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu.

Źródło: FB/Grupa RB

NAJNOWSZE

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Powrót pociągów do Świeradowa-Zdroju

Świeradów-Zdrój, jeden z najsłynniejszych dolnośląskich kurortów, po 27 latach znów będzie miał połączenie kolejowe. Od 10 grudnia 2023 r. pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały...

POLECAMY