sobota, 2 grudnia, 2023

Wrocław stawia na fotowoltaikę

Data:

Udostępnij przez:

Wrocław jest liderem transformacji energetycznej w Polsce. Miasto może pochwalić się ponad 7 tysiącami instalacji fotowoltaicznych, z których korzystają nie tylko mieszkańcy i firmy, ale również miejskie szkoły, obiekty sportowe czy Centra Aktywności Lokalnej.

Największą miejską instalacją fotowoltaiczną jest ta znajdująca się na terenie Tarczyński Areny. Składa się z ponad 1200 paneli, które w słoneczne dni zapewniają energię elektryczną dla biur na stadionie. Dzięki niej rocznie emitowanych jest ponad 420 ton dwutlenku węgla mniej.

Fotowoltaika pojawia się także coraz częściej na dachach placówek oświatowych i jednostek kultury. Łącznie, z energii odnawialnej korzysta 18 placówek. Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane m.in. na dachach przedszkoli, żłobków, szkół, bibliotek czy centrów kultury.

By dodatkowo zachęcić wrocławian do korzystania z fotowoltaiki, miasto oferuje zwolnienie z podatku od nieruchomości. Można je otrzymać, montując na budynku lub jego części odnawialne źródło energii.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY