sobota, 2 grudnia, 2023

Wrocław wzbogacił się o nową halę tenisową

Data:

Udostępnij przez:

Wrocławskie korty tenisowe przy ul. Pułtuskiej wzbogaciły się o nową halę tenisową. Kompleks z pięcioma kortami o twardej nawierzchni jest największym całorocznym obiektem tenisowym we Wrocławiu.

Hala tenisowa powstała w miejscu starego balonu tenisowego, który został zdemontowany w 2021 roku. Obiekt został zaprojektowany z uwzględnieniem opinii mieszkańców, którzy chcieli, aby teren kortów był bardziej dostępny i atrakcyjny.

Nowa hala tenisowa ma powierzchnię 2800 m². Znajdują się w niej pięć kortów tenisowych z certyfikowaną nawierzchnią akrylową typu Confosport. Latem dwie szczytowe ściany hali będą otwierane, co zapewni odpowiedni przewiew i komfort gry.

Hala tenisowa przy ul. Pułtuskiej ma zostać otwarta dla tenisistów w drugiej połowie września. Trwają obecnie procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Budowa hali tenisowej to pierwszy z trzech etapów inwestycji na terenie kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej. W kolejnych etapach zostaną wybudowane:

  • nowy budynek kortowy w miejscu obecnego, który zostanie rozebrany
  • zagospodarowane tereny zielone wokół kortów

Źródło: WCT Spartan

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY