sobota, 2 grudnia, 2023

Wystawa pokonkursowa „Szkic ma moc 2023″ w Galerii Ring

Data:

Udostępnij przez:

W Galerii Ring w Legnickim Centrum Kultury przygotowano wyjątkową wystawę pokonkursową pt. „Szkic ma moc 2023”.

Ta fascynująca ekspozycja jest częścią tegorocznego Satyrykonu i zaprasza zwiedzających do odkrycia niezwykłych talentów i kreatywności artystów. Wernisaż odbędzie się w piątek, 16 czerwca, o godzinie 18.30, a wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Rekordowa liczba uczestników i imponująca kolekcja prac

Legnickie Centrum Kultury z dumą prezentuje trzecią edycję konkursu „Szkic ma moc”. Wydarzenie to z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, przyciągając artystów i miłośników sztuki. Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę 436 uczestników, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu artystów w rozwijanie swojego talentu. Nie tylko doświadczeni twórcy, ale również młodzi artyści rozpoczynający swoją przygodę ze światem artystycznym, zostali zakwalifikowani do prezentacji swoich prac na wystawie. Łącznie zaprezentowanych zostanie imponujące 128 szkiców, co jest kolejnym rekordem w historii tego konkursu.

Różnorodność technik i tematów

Szkicownik jest otwartą formą artystyczną, która sprzyja eksperymentom i poszukiwaniu nowych ścieżek twórczych. Na wystawie „Szkic ma moc 2023” będziemy mieli okazję zanurzyć się w światy pozornego nieładu, gdzie różnorodność technik, tematów i formatów tworzy niezwykłe doświadczenie estetyczne. Artyści prezentując swoje prace nie unikają tematów społeczno-politycznych. Znajdziemy również wiele dzieł, które poruszają uniwersalne, ogólnoludzkie zagadnienia. Ta różnorodność tematyczna gwarantuje, że każdy zwiedzający znajdzie coś, co go zainteresuje i poruszy.

Wystawa „Szkic ma moc 2023” będzie dostępna dla publiczności od momentu wernisażu aż do 27 sierpnia.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY