piątek, 1 grudnia, 2023

Wzrost liczby stacji i rowerów – Wrocławski Rower Miejski w nowych lokalizacjach

Data:

Udostępnij przez:

Wrocławskie Rower Miejski (WRM) zostanie rozszerzony o dodatkowe lokalizacje. 

W nocy z 31 maja na 1 czerwca zostanie uruchomionych 5 nowych stacji:

  • Bielany Wrocławskie Kolejowa P&R, Gmina Kobierzyce
  • Wysoka Nastrojowa, Gmina Kobierzyce
  • Mokronos Górny PKP, Gmina Kąty Wrocławskie
  • Smolec, Gmina Kąty Wrocławskie
  • Psary, Wisznia Mała

Użytkownicy będą mieć możliwość wypożyczania i zwracania rowerów między stacjami. Stacje będą dostępne dla mieszkańców już od 1 czerwca.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować konto w systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego i korzystać z aplikacji WRM lub Nextbike. Posiadacze kont rowerowych nie muszą podejmować żadnych dodatkowych działań. Cennik wynajmu pozostaje bez zmian: pierwsze 20 minut wypożyczenia są darmowe, opłata za dopełnienie godziny wynosi 2 złote, a druga i kolejne godziny kosztują 4 złote.

Sezon w pełni!

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego został znacznie rozbudowany w tym roku. Liczba stacji wzrosła z 220 do obecnych 230, a dostępnych rowerów jest teraz 2300 sztuk. Od początku sezonu rowery miejskie cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich liczba wypożyczeń przekroczyła już 525 tysięcy.

Wrocławski Rower Miejski zyskuje coraz większą popularność, a rozbudowa i dodatkowe stacje zapewniają jeszcze większą swobodę poruszania się po mieście i okolicach. System ten idealnie odpowiada potrzebom mieszkańców i turystów. 

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY