sobota, 2 grudnia, 2023

Zagrożone zdrowie psychiczne studentów

Data:

Udostępnij przez:

W ostatnich latach obserwujemy pogorszenie kondycji psychicznej studentów. Pandemia, wojna, kryzys gospodarczy i zdalne nauczanie to czynniki, które przyczyniły się do wzrostu liczby osób z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi.

Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Dolnośląski DSW wynika, że blisko 1/3 studentów pierwszego roku przechodzi zaostrzony kryzys. Problemem jest nie tylko opanowanie materiału, ale również nawiązanie relacji z rówieśnikami. Wielu studentów izoluje się, co może prowadzić do rezygnacji ze studiów.

Zdaniem ekspertów, na pogorszenie zdrowia psychicznego studentów wpływają następujące czynniki:

  • Pandemia: Lockdown i zdalne nauczanie utrudniły nawiązywanie relacji społecznych.
  • Sytuacja w domu: Pandemia, wojna i kryzys gospodarczy stawiają przed rodzinami wiele wyzwań.
  • Lęk przed przyszłością: Studenci są pod presją, aby odnieść sukces.

Ważne jest, aby wspierać studentów w trudnych chwilach. W tym celu uczelnie wprowadzają programy integracyjne i warsztaty psychoedukacyjne. Studenci powinni również pamiętać, że nie muszą przechodzić przez kryzys sami. Mogą szukać pomocy u psychologa, psychiatry lub wykładowcy.

Źródło: Uniwersytet Dolnośląski DSW

NAJNOWSZE

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu. Wyniki...

POLECAMY