czwartek, 30 listopada, 2023

ZUS ostrzega: fałszywe wiadomości SMS zagrażają bezpieczeństwu danych

Data:

Udostępnij przez:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął działania mające na celu ostrzeżenie społeczeństwa przed rosnącym zagrożeniem fałszywymi wiadomościami SMS. Oszuści coraz częściej wykorzystują tę formę komunikacji w celu wyłudzenia danych osobowych i finansowych. W związku z tym, ZUS apeluje do wszystkich obywateli o zachowanie szczególnej ostrożności oraz unikanie klikania w podejrzane linki oraz pobierania załączników pochodzących od nieznanych nadawców.

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza zawierających linki, należy zachować szczególną ostrożność. Oszuści często podszywają się pod instytucje publiczne, takie jak ZUS, i próbują skłonić odbiorców do kliknięcia w podejrzane linki lub pobrania niewiadomego pochodzenia załączników. W celu ochrony swoich danych osobowych i finansowych, należy zawsze sprawdzać autentyczność otrzymywanych wiadomości i unikać podejrzanych działań.

Źródło: ZUS

NAJNOWSZE

POLECAMY