czwartek, 30 listopada, 2023

Zuzanna Jasińska zdobyła złoty medal na Uniwersjadzie w Chengdu

Data:

Udostępnij przez:

Zuzanna Jasińska, studentka Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr, zdobyła złoty medal w wioślarstwie. Wygrała w konkurencji jedynek wagi lekkiej na dystansie 2000 metrów podczas Uniwersjady w Chengdu.

W czwartkowych eliminacjach Zuzanna Jasińska zaprezentowała niesamowitą formę. Zwyciężyła w biegu eliminacyjnym i uzyskała najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek. Podczas niedzielnego finału utrzymała przewagę od samego startu do mety, kończąc z wynikiem 7:43.31 i zdobywając tym samym złoty medal. Drugie miejsce zajęła Włoszka Elena Sali z czasem 7:47.84, a trzecie Niemka Julia Tertunte z czasem 7:50.42.

Zuzanna Jasińska to zawodniczka z imponującym dorobkiem. W 2022 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorek w konkurencji jedynek wagi lekkiej oraz pierwsze miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie, gdzie startowała w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Ponadto, w maju tego roku triumfowała na Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie w kategorii jedynek kobiet. Jest również zwyciężczynią trzeciej edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2022 roku na PWr.

Źródło: PWr

NAJNOWSZE

POLECAMY